Gry

Ta część przygotowana jest dla tych, którzy kochają leśne przygody. Tutaj będziecie mogli wybrać się na wirtualny spacer po lesie. Wcielicie się w rolę leśnika i sami wyhodujecie las. A może wolicie zostać "Znawcą leśnych zwierząt"? Znalazłeś w lesie liść? Tutaj będziesz mógł rozpoznać, z jakiego drzewa pochodzi. Żądni wiedzy znajdą tu testy, puzzle i prezentacje dotyczące lasu i jego życia.

Leśnoteka

Leśnoteka to nasza mała multimedialna leśna encyklopedia. Tutaj znajdziesz informacje o najpospolitszych gatunkach roślin i zwierząt występujących w lesie. Dowiesz się czym tak pięknie pachnie sosnowy las, kiedy kwitną konwalie i co jedzą łosie.

Fotoblog

Znajdziesz tu najświeższe doniesienia z lasu. Co tydzień raport o tym co w lesie kwitnie, jakie zwierzęta budzą się ze snu zimowego i jaki wpływ na lasy mają letnie upały. To miejsce dla wszystkich kochających las, ale nie mających wielu okazji do odwiedzania go.

Słownik

Las jest pełen tajemnic i trudnych pojęć. Tutaj znajdziesz wyjaśnienia haseł z terminologii leśnej. Kliknij na literkę rozpoczynającą poszukiwane przez Ciebie słowo lub wpisz je w wyszukiwarce, a otrzymasz jego definicję.

Fotogaleria

W tym miejscu zamieszczajcie swoje zdjęcia. Niech ich tematem będzie las i wszystko, co z nim związane.

Dla nauczycieli

Baza wiedzy dla wszystkich prowadzących zajęcia na temat lasu. Scenariusze, plansze edukacyjne pomocne przy omawianiu zagadnień dotyczących zagadnień przyrody. Tutaj również Blog Edukatora.

Blogi

Trzy blogi pisane przez specjalistów. Czym jest zawód leśnika (Blog Leśniczego), wszystko o przyrodzie (Skrzydlate Myśli) i z praktyki edukatora leśnego (Blog Edukatora).